instagram

Yağ Enjeksiyonları

Yağ Enjeksiyonları 2017-12-08T15:03:46+00:00

Yağ enjeksiyonu nedir? Nasıl yapılıyor?

Kişinin kendi vücudundaki yağların kısaca yer değiştirmesidir. Özellikle karın bel bölgesinde alınan yağlar eksikliğin hissedildiği yüz, meme, popo, bacak ve el bölgelerine verilebilir. Yağ enjeksiyonun en büyük avantajı, allerjen olmaması ve kök hücreden zenginliği nedeniyle cildin kalitesini artırmasıdır.

Yağ enjeksiyonları kalıcı mıdır?

Enjekte edilen yağ volümünün yarısı zamanla eriyebilir. Hedefe hacim için bir kaç seans uygulama gerekir. Yağ enjeksiyonun yapıldığı lokalizasyon kalıcılığını artıran faktörlerdir. Elmacık kemiğine yapılan yerde daha kalıcı iken dudak dolgunluğu amacıyla yapılan enjeksiyonlarda daha erken eriyebilir.

Başka hangi amaçla yağ enjeksiyonu yapılıyor?

Özellikle travma veya ameliyat izlerinin azaltılması, yanık dokusunun iyileştirilmesi amacıyla da yağ enjeksiyonu yapılır. Son yıllarda estetik amaçlı burun ameliyatları sonrası ek destek amacıyla yağ enjeksiyonları da popülerdir.

İşlem nerede ve nasıl yapılıyor?

Geniş alana yapılacak yağ enjeksiyonları ameliyathane ve genel anestezi altında uygulanabileceği gibi küçük alanlar için lokal anestezi ve steril muayenehanede yapılabilir. İşlem sonrası 2-3 gün hafif şişlik, nadiren morluk olabilir. Sosyal hayata birkaç günde dönülür.