instagram

Obezite Sonrası Cerrahi

Obezite Sonrası Cerrahi 2017-11-11T13:30:46+00:00

Obezite sonrası cerrahi müdahaleler nelerdir?

Morbit obezite nedeniyle mide ameliyatı olanlar veya istemli olarak kilo veren hastalarda yüz, boyun, kol, meme, karın, uyluk ve popo sarkıklığı veya cilt fazlalığına bağlı olarak hoş olmayan bir görüntü oluşur. Bu nedenle her bölgenin kendi has cerrahi müdahaleler ile düzeltilmesi amaçlanır.

Obezite sonrası estetik cerrahi için uygun adaylar kimlerdir?

Hedef kiloya ulaşan hastaların en az 6 ay kilolarını koruması, demir eksikliği anemisi ve protein eksikliğinin olamaması gerekir.

Obezite cerrahisi hastalarında neden yara iyileşme problemleri daha sık görülüyor?

Obezite cerrahisi sonrası midenin bir kısmının alınması demir eksikliği anemisine sebep olup hemoglobin değerlerini azaltır. Bu durumda dokunun oksijen alma kapasitesi azalır. Yaranın güzel ve hızlı iyileşmesi için hemoglobin değerlerinin 10 ve üzeri aynı zamanda protein ve albümin miktarının normal olması gerekir. Post bariatrik olarak değerlendirdiğimiz bu hasta grubunda hastane ve hekim tecrübesi sıkıntıları en aza indirgeyecektir.

Kıkırdak yerine, başka alternatif materyaller var mıdır?

Sentetik kıkırdak ürünleri alternatif olarak rahatlıkla kullanılabilir. Ameliyat gerektirmeyecek kadar küçük deformiteler dolgu ürünleri ile giderilebilir.