instagram

Dolgu

Dolgu 2017-11-11T13:33:20+00:00

Dolgu / Dermal Filler

Yüz bölgesinde kasların çalışmadığı yani rahat halinde beliren kırışıklıkların giderilmesi amacıyla dolgu materyalleri yaygın olarak kullanılmaktadır. Dolgu materyallerin kalıcılığı kişisel özellikler, kullanılan ürün kalitesi ve yapılan yere göre değişkenlik göstermekle beraber 6-12 ay zarfındadır. Ürünlerin reaksiyon yapabilme özellikleri nedeniyle hasta güvenliği için muayene sonrası kesinlikle uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

Işık dolgusu nedir?

Özellikle göz altı bölgesinde minimal çukurluk, hafif koyu bölgelere aminoasit ve vitaminlerden zenginleştirilmiş özel dolgulardır. Uygulama sonrası erken dönemde hasta göz çevresinde yorgun ifade azalmaya başlar ve göz çevresi genç, canlı bir görünüm kazanır.

Kalıcı dolgu nelerdir?

Silikon dolgu materyalleri kalıcıdır fakat yan etkileri nedeniyle günümüzde kullanım alanı yoktur.

Akıllı dolgu nedir?

Enjeksiyon sonrası ürünün emilmesine karşın oluşturduğu kollajen uyarısı sayesinde etkisi 2-5 yıla kadar uzayabilen dolgulardır.

En çok nerelere yapılıyor?

Dolgu uygulamaları ameliyata alternatif yöntemlerdir. Ameliyat kadar etkinlikleri yoktur fakat istenilen hedefe yakın sonuçlar alınmaktadır. Özellikle yaşlanma ile kaybedilen yüz volümünün yeniden kazandırıldığı tüm alanlara yani, elmacık kemiği, çene, alın, şakak, kaş, göz altı ve dudaklara uygulanır. Bunların yanında özellikle el sırtı estetiği ve vücutta lokalize çukurlukların giderilmesinde de kullanılmaktadır.